MotoWims 2006 Třebíč
..... hrobníkovi z lopaty

Přišel konec prázdnin a po pekelně horkém červenci následoval srpen, který spíše připomínal nepovedený podzim. Počasí bylo hlavním předmětem debat a veškeré závěrečné přípravy akce probíhaly pod průběžnými přívaly deště.

Pátek 26. srpna 2006 12.00 h, déšť ustává a mezi mraky vysvítá slunko, konečně. Nálada stoupla nahoru, dokončily se poslední práce v areálu a přijeli první návštěvníci. Páteční program nabídl hlavně hudební vystoupení kapel, kde hlavní lákadly byly Vilém Čok, Clou, a Echt!. Samozřejmě i ostatní kapely se nedali zahanbit, takže páteční večer uplynul jako voda.

Sobota, tak to bylo probuzení do slunného dne. Parta nezdolných návštěvníků stále ještě postávala u Red Bull barů a bavila ostatní svoji veselou náladou, okořeněnou rybářskou vložkou. A úlovky byly, na trávníku se objevují mražené makrely. Kde se tu vzaly, to záhada? Poledne, odjezd na klasickou vyjížďku okolo Dalešické přehrady, komínů Dukovan a hůrá na třebíčské náměstí. Tady se motorkáři mísí s místními domorodci a očekávají plánované vystoupení Pavla „Maxe“ Vika. To přichází okolo čtvrt na tři a „Max“ dělá pravou show s gumováním, kouřovými efekty, jiskřením.Náměstí je plné různých motorek všech druhů, od minibiků až po čtyřkolky. Exhibice končí a většina motorkářů směřuje zpět do areálu. Pro případ technických problémů, je připraven servisní Hotchkiss, který pak v areálu poslouží v silovém trojboji.

Odpoledne probíhají v areálu tradiční soutěže Bazén, Silový trojboj a O nejhezčí motorku. Za pozornost stojí zmínit vítěze nejhezčí motorky, kde porota složená z účastníků akce, dala přednost před nablízkanými stroji stavbě s motorem BMW z roku 37, osazeného do rámu IMZ se spoustou dalších vychytávek. Vedle toho už na podiu řádily kapely. Večer, tak to byl úplný populační nářez. Areál se zaplnil k prasknutí a kapely Prohrála v kartách a Harlej předvedly svoje umění naplno. Náladu davu pozvedlo také Miss mokré tričko, kde si již tradičně výherkyně odnesla 200 USD a předpůlnoční erotické vystoupení. A přišel závěr Morčata na útěku poslala většinu do spacáků a pozvolna uvadl i ruch u barů.

Neděle, stále ještě slunný den. Kluci (možná teď už pánové) ze 17. motorizovaného oddílu pomalu začali balit podia, stany, zahájili úklid celého areálu. Po poledni je vše hotovo, kolona naložených aut s vybavením odjíždí a začíná pršet. Tomu se říká „utéct hrobníkovi z lopaty".